Kiedy mogę otrzymać odszkodowanie za skręcenie kolana?

Staw kolanowy stanowi połączenie dwóch największych kości człowieka – kość piszczelową oraz kość biodrową. Z uwagi na pełnioną funkcję i ograniczenia co do zakresu ruchów, bardzo łatwo o jego kontuzje. Najczęściej do skręcenia kolana. Typowym objawem skręcenia będzie trudność w poruszaniu nogą i przeszywający ból z miejsca urazu. Pojawi się również opuchlizna i wysięk. Bardzo ważna jest natychmiastowa pomoc i późniejsza rehabilitacja. Sposób leczenia będzie miał istotny wpływ na możliwość swobodnego poruszania się w przyszłości.

Za skręcenie kolana jak najbardziej przysługuje odszkodowanie. Oprócz jednorazowej wypłaty za poniesiony uszczerbek na zdrowiu, poszkodowany może liczyć na szereg innych świadczeń w tym zwrotu kosztów za leczenie. Jeżeli konieczny był zakup specjalistycznego sprzętu ortopedycznego, w ramach odszkodowania za skręcone kolano można ubiegać się o zwrot pieniędzy za taki zakup. Leczenie zawsze wiąże się z kosztami przejazdów do placówek medycznych, aptek czy szpitala. Warto więc zapisywać informacje na temat wykonanych przejazdów, w tym ilość przejechanych kilometrów. Można domagać się pokrycia kosztów takich przejazdów, jeżeli ich celowość będzie stosownie poparta.

Aby ubiegać się o odszkodowanie, należy skompletować takie dokumenty jak: wypisy szpitalne, opinie lekarzy i specjalistów, skierowania na dalsze badania, karty choroby, rachunki i faktury za leczenie i przejazdy, fotografie miejsc urazu na ciele.

Więcej na temat odszkodowań, znajdziesz na stronie: https://www.helpfind.pl

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s