Urządzenia elektroniczne

Warto inwestować  tylko w co?

Kupując urządzenia elektroniczne zastanawiamy się nad wieloma rzeczami jakie chcemy by owo urządzenie miało. Skupiamy się nie tylko na funkcjach ale też na marce, cenie i wyglądzie.

Policzmy dokładnie czy płacenie za dodatkowe opcje, będą nam służyć. Jeśli idzie o urządzenia elektryczne to najbardziej wymiernym czynnikiem jest oszczędność energii, trudniej nam ocenić oszczędność czasu  pomiędzy starym a nowym urządzeniem. Zdecydowanie łatwiej określmy czy nowe urządzenie lepiej się obsługuje czyli ile punktów dajemy za tzw. wygodę użytkowania. Niezawodność można określać na wiele sposobów, dotyczy się to nie tylko tego czy urządzenie popsuje się w czasie trwania gwarancji, czy tuż po jej zakończeniu. Niezawodność można tez rozpatrywać w kwestii efektów jakie daje urządzenie czyli czy pralka doprała, zmywarka dokładnie wymyła naczynia.

 Porównaj dwa modele, które rozważasz kupić

Jedno z nich ma funkcję oszczędności energii, dodatkowo producent zakwalifikował je do wyższej klasy energetycznej. Urządzenie to pozwala zaoszczędzić na energii nawet 30%, więc jedno pranie nie kosztuje cię już (1,5kW * 1,5h * 0,67 zł )1,50 za pranie, a nieco ponad złotówkę. Razy ilość cykli jakie wykona maszyna można mówić o oszczędnościach rzędu 45 złotych rocznie.

Dokonanie dokładnych obliczeń powinno rozwiać nasze wątpliwości. Urządzenia, które są wykorzystywane cyklicznie typu pralka, zmywarka czy odkurzacz istotnie przynoszą oszczędności jeśli znajdują się w energooszczędnej klasie. Co kiedy zależy nam na danej funkcji, bo oszczędzi to nam czas? Jak wycenić funkcje danego sprzętu, czy postawić na wielość programów czy oszczędności.

W przypadku pralki producenci postawili na to, aby przyciągnąć klienta. Powstał program do jeansu, bawełny czy tkanin delikatnych, sprawdź parametry tych programów. Czy nie są to zwykłe programy, paranie delikatne wymaga niskiej temperatury, pranie bawełny może odbyć się w tmp. ok. 60 st. To co wydaje się gratką czasem jest chwytem marketingowym.

http://awariepradukrakow.pl/    

 http://zakladenergetyczny.eu/

http://rankingcenpradu.pl/    

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s