Jak znaleźć przewody elektryczne? 

Domowe sposoby czy wezwanie fachowca

Lokalizowanie przewodów elektrycznych jest ważne podczas próby naprawy ściany lub wymianę gniazdka elektrycznego. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, aby zlokalizować przewód jest zapoznanie się z schematem domu. Co jeśli dom jest tak stary albo wykonane plany nie pomagają ego określić, gdzie znajdują  się przewody. Inny sposób,  to zatrudnić elektryka, który został przeszkolony w celu zlokalizowania okablowania.

Można samemu

Można pójść drogą wykrawania otworów wzdłuż ściany gdzie gniazdko elektryczne się  znajduje. Przewody elektryczne są podłączone do skrzynki obwodu, która jest prowadzony równolegle do ściany sufitu. Problem z tej metody jest to, że trzeba będzie wykonać dużo dziur, które będą musiały być poprawione zalepione.

Zaopatrzyć się w urządzenie

Najłatwiejszym i najprostszym sposobem, aby zlokalizować przewody elektryczne, które są ukryte za warstwą tynku jest użycie wykrywacza. Stadnina Finder jest narzędziem, które  za pomocą czujnika elektronicznego, potrafi wykryć przeszkody, takie jak metal czy drewno. Stadnina Finder można kupić za około 100 zł. w dowolnym centrum majsterkowania lub sklepie internetowym, który sprzedaje ten sprzęt.

Zakup wykrywacza jest dobrą inwestycją dla każdego, kto planuje większy remont w domu. Pamiętaj, że przy zakupie wykrywacza, lepiej wybrać ten z ustawieniami dla instalacji elektrycznej.

Urządzenie należy umieścić go na ścianie, i przemieszczać po płycie gipsowo-kartonowej. Sygnał wskaże lokalizację dowolnej instalacji elektrycznej. Za pomocą ołówka warto oznaczyć lokalizację przewodów, dzięki czemu można zrobić dziurę w dokładnie w miejscu, w celu usunięcia złego okablowania ominięcia przewodu jeśli chcemy wykonać otwór na wieszak.

Zazwyczaj wykrywacza będzie miał szereg świateł, które zwiększają intensywność, jak  tylko zlokalizują obiekt. Niektóre modele będą emitować sygnał dźwiękowy wraz ze światłami, który będzie coraz głośniej, jak urządzenie zbliży się do okablowania.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s